Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us

مشهد،شهر هوشمند #ساخت_مردم

تصویر آلت

سوالات متداول

نقشه شهر چه کاربردهایی دارد؟

شهروند گرامی شما در این قسمت بر روی هر گزینه به طورمثال پمپ بنزین ، درمانگاه، سرویس بهداشتی و … ضربه بزنید  بر روی نقشه شهر برای شما نمایش داده می شود. همچنین امکاناتی از جمله مسیریابی با خودرو، دوچرخه و اتوبوس های شهری و همچنین زمان رسیدن اتوبوس ها و موقعیت مکانی آن ها در این سرویس مهیا شده است.

برای راهنمایی زائرین آیا برنامه ای در اپلیکیشن وجود دارد؟

بله شما در نقشه شهر و ضربه بر روی گزینه سایر، می توانید راهنمای زائر و گردشگری را مشاهده نمایید.که در این قسمت تمام مواردی که مورد نیاز زائرین می باشد درج شده است.

آیا امکان مشخص شدن نزدیکترین رستوران ها، ادارات و سایر مراکز در نقشه شهر وجود دارد؟

بله شما در نقشه شهر با ضربه بر گزینه سایر موارد، وارد قسمت لایه  عمومی شوید. در این قسمت تمامی مراکز مورد نیاز شهروندان موجود می باشند.

این دوروبر در نقشه شهر چه کاربردی دارد؟

کاربر گرامی شما  اگر در این قسمت فاصله موردنظرتان را در کادر مربوطه وارد  نمایید ، تمامی مکان های  مورد نیاز شما در آن محدوده مشخص می شود.

آیا اپلیکیشن شهر من مسابقه و یا سرگرمی برای کاربران برگزار می کند؟

بله برای اطلاع از مسابقات شما می توانید از کادر پایین صفحه گزینه بیشتر و در بالای صفحه بر روی گزینه جام ضربه بزنید و وارد قسمت مسابقات اپلیکیشن شهر من شوید.

شرایط و مراحل مشارکت در تامین جوایز باشگاه شهروندی به طریقی می باشد؟

اپلیکیشن شهرمن از تمامی  صاحبان کسب و کار که تمایل به ارائه کالا و خدمات خود در سبد جوایز را دارند دعوت به همکاری می نماید. متقاضیان  می توانند اطلاعات خود را در وب سایتpazirandeh.shahremanapp.com   ثبت کرده و یا در سایت شهرمن بر روی گزینه ثبت درخواست پذیرندگی کلیک کرده و اطلاعات خود را ثبت کنند، همچنین پس از ثبت درخواست پذیرندگی، حتما فرم ثبت نام مشارکت در تامین جوایز باشگاه شهروندی را از سایت شهرمن shahremanapp.com   دانلود کرده و بعد از تکمیل اطلاعات به آدرس ایمیل shahreman@mashhad.ir ارسال و آمادگی خود را برای همکاری با باشگاه شهروندی اپلیکیشن شهرمن اعلام نمایند.

فرآیند خرید از سبد جوایز به چه صورتی می باشد؟

کاربر گرامی شما می توانید با استفاده از امتیازات کسب شده از طریق استفاده از ثبت من کارت و وسایل حمل و نقل عمومی ،تایید درخواست در سرویس چشم شهر،خود اظهاری آساپ ، شرکت در نظرسنجی و مسابقات ، دعوت از دوستان و … با توجه به امتیازات و پس از فعال کردن جیب من از سبد جوایز، جایزه مورد نظرخود را انتخاب و فعال سازی نمایید.

بعد از فعال سازی جایزه، طریقه دریافت آن به چه صورت می باشد؟

در سبد جوایز اپلیکیشن شهرمن، با انتخاب جایزه مورد نظر و ضربه بر روی آن می توانید اطلاعات جایزه، آدرس و شماره تماس پذیرنده و نحوه استفاده از آن جایزه را در این قسمت مشاهده نمایید.

بروزرسانی جوایز در چه تاریخ هایی انجام می شود؟

بروزرسانی سبد جوایز منوط به تاریخ مشخصی نمی باشد و مستمرا به صورت متنوع در حال بروز رسانی می باشد و ما به محض قرارداد با کسب و کارها، جوایز را به سبد اضافه می نماییم.

نحوه پرداخت در هنگام مراجعه به پذیرنده به چه طریقی می باشد؟

کاربر گرامی شما می بایست  با اسکن رمز نشان (کد qr) پذیرنده مربوطه، نسبت به پرداخت مبلغ جایزه با شارژی که در کمپین مورد نظر انجام شده، اقدام نمایید.

نظر سنجی اتوبوس را باید به چه طریقی انجام دهیم؟

شما می توانید با وارد کردن کد چهاررقمی موجود در هر اتوبوس یا اسکن رمز نشان آن،  وارد قسمت نظرسنجی اتوبوس شوید، ساعت و تاریخ حضور خود در اتوبوس را ثبت  کرده و میزان رضایت خود را با پاسخ به سوالات نظرسنجی اعلام نمایید.

طریقه گرفتن امتیاز از آساپ به چه صورت می باشد؟

کاربر گرامی امتیاز کلیه حرکت های امتیازی در بخش باشگاه شهروندی سایت shahremanapp.com اعلام می شود.

برای استفاده از آساپ چه اطلاعاتی را در اپلیکیشن وارد کنم؟

شما کاربر گرامی بعد از ثبت شماره پلاک خودرو ، می توانید با روشن کردن gps گوشی نسبت به ثبت خوداظهاری به تناسب مدت زمان توقف اقدام نمایید.  همچنین در صورت تغییر پلاک خودرو انگشت خود را روی پلاک نوشته شده نگه دارید تا ضربدر قرمز ظاهر و نسبت به حذف پلاک اقدام نمایید.

آیا امکان شارژ من کارت در اپلیکیشن وجود دارد؟

خیر در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

طریقه ثبت من کارت در اپلیکیشن به چه صورت می باشد؟

شما کاربر گرامی می توانید در  قسمت ثبت من کارت، شماره سریال من کارت خود را وارد کرده و از امتیازات مربوط به آن استفاده نمایید.

برای من کارت های قدیمی که شماره سریال بر روی آنها وجود ندارد چه راهکاری را پیشنهاد می کنید؟

شماره سریال من کارتهای قدیمی،  بر روی رسیدهایی می باشد  که از باجه های شارژ من کارت دریافت می کنید.

سقف امتیاز استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در طول روز چقدر می باشد؟

شما با هر بار استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مقداری امتیاز مشخص مطابق جدول امتیازات بارگذاری شده در قسمت باشگاه شهروندی سایت shahremanapp.com، از اپلیکیشن شهرمن دریافت می کنید و سقف امتیاز این حرکت فعلا نامحدود می باشد.

آیا امکان ثبت شماره سریال یک من کارت بر روی چند گوشی هم امکان پذیر است؟

خیر هر کاربری فقط یک شماره سریال من کارت می تواند ثبت نماید.

میزان برداشت از جیب من(کیف پول) چقدر می باشد؟

میزان برداشت از جیب من(کیف پول) چقدر می باشد؟ حداقل 10 هزار تومان و حداکثر روزانه 200هزار تومان می باشد .

آیا امکان انتقال موجودی به حساب بانکی در جیب من وجود دارد؟

بله، شما کاربر گرامی می توانید با وارد کردن شماره شبا حساب بانکی خود و مبلغ مورد نظر جهت انتقال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود انتقال دهید.

 

آیا می توانیم حساب دوستانمان را از طریق جیب من شارژ نماییم؟

بله شما در جیب من و در قسمت انتقال به حساب کاربر می توانید با وارد کردن شماره همراه فردی که اپلیکیشن شهر من را نصب داشته باشد و همچنین ثبت مبلغ مورد نظرتان حساب جیب من دوستتان را شارژ نمایید.

امکان ارسال متن، صوت ،تصویر و فیلم در چشم شهر برای چه موضوعاتی می باشد؟

شهروندان با مشاهده هر مشکلی در سطح شهر می توانند با گرفتن عکس، فیلم و نوشتن توضیحات در مورد مشکل مربوطه درخواست خودشان را ثبت کنند. از طریق اپلیکیشن شهرمن خیلی سریعتر نظرات و انتقاداتشان به مسئولان مربوطه انتقال داده می شود.

آیا امکان پیگیری درخواست های مربوط به چشم شهر وجود دارد؟

بله شما بعد از ثبت درخواست خود می توانید در قسمت لیست درخواست ها بر روی جزئیات درخواست ضربه بزنید و پاسخ درخواست خود توسط کارشناس مربوطه را مشاهده نمایید. و همچنین می توانید با شماره 137 تماس بگیرید.

آیا بابت عضویت در اپلیکیشن امتیازی دریافت می کنیم؟

خیر برای عضویت امتیازی دریافت نمیکنید ولی برای تکمیل اطلاعات پروفایل خود در اپلیکیشن 10 امتیاز دریافت می کنید.

برای عضویت در اپلیکیشن چه اطلاعاتی را باید ثبت کنیم؟

کاربر گرامی عضویت شما با وارد کردن نام و شماره همراه در اپلیکیشن امکان پذیر است.

 

آیا ثبت کد ملی در اپلیکیشن شهرمن الزامی می باشد؟

ثبت کد ملی الزامی نیست، ولی برای فعال شدن جیب من و همچنین انجام تراکنشهای مالی (شارژ جیب من ، انتقال به حساب ، انتقال به حساب کاربر) ثبت کد ملی شما الزامی می باشد.

آیا استفاده از اپلیکیشن به صورت آفلاین امکان پذیر می باشد؟

خیر، در حال حاضر فقط به صورت آنلاین می توانید از اپلیکیشن استفاده نمایید.

 

راهنمای اپلیکیشن در کدام قسمت قرار دارد؟

برای دریافت راهنمای هر بخش اپلیکیشن، در قسمت بالای صفحه بر روی شهرمن ضربه بزنید و راهنمای مربوط به آن بخش را مشاهده نمایید.

آیا امتیازات رفتار های شهروندی بطور یکسان می باشد؟

اپلیکیشن شهرمن برای شما کاربران گرامی امتیازات متفاوتی را در هر رفتار شهروندی در نظر گرفته است با مراجعه به سایت shahremanapp.com  می توانید عنوان حرکت امتیازی و امتیاز اختصاصی و سقف امتیازی را مشاهده نمایید.

 

چرا هنگام استفاده از اپلیکیشن با مشکل مواجه می شوم ؟

کاربر گرامی ممکن است برخی از مسائلی که با آن مواجه می شوید، به به روز نبودن اپلیکیشن شما مرتبط باشد. لذا شما قبل از انجام هر کاری در اپلیکیشن شهرمن، از بروز بودن نسخه اپلیکیشن مطمئن شوید . برای این کار به قسمت منوکاربری و پس از آن قسمت پایین صفحه مراجعه نموده و شماره نسخه اپلیکیشن خود را با آخرین نسخه در سایت shahremanapp.com و یا کافه بازار مطابقت دهید. در صورت به روز بودن نرم افزار و تداوم مسئله، لطفا با همکاران ما در واحد پشتیبانی به شماره 31291919 منتقل نمایید.

چطور می توانیم نظرات و انتقادات خودمان را در مورد اپلیکیشن مطرح کنیم؟

باعث افتخار و خرسندی ماست که از نظرات و انتقادات شما عزیزان بهره مند شویم. برای این منظور در منو اپلیکیشن شهرمن با ضربه بر روی گزینه پشتیبانی (31291919)می توانید با همکاران ما ارتباط برقرار نمایید.

پاسخ سوال خود را نیافتید؟ بپرسید